Eskişehir Tekinoğlu Tesisat

Sık Sorulan Sorular

 

Son teknoloji ürünlerimizden yine tıkanıklık açma makinası ile çelik tel salınarak açılır. Bu çelik tel makina yardımıyla borunun içinde dönerek gider ve tıkanıklığın olduğu yere bu şekilde açar.

 

Boruların patlamasının birçok etkeni vardır. Başlıcaları şunlardır; Boruların sıcak su ve soğuk su etkisine girerek çıkabilir en çok çıkan kaçaktır. (sıcak su borusu) Evin tesisatlarının eski olmasından ve rutubet nem almasından dolayı çıkabilir ( mavi plastik boru ve demir boru) Tesisatınız yeni fakat iyi bir işçilik yapılmadığı için çıkabilir. Fabrika çıkışı borular çatlak veya delik olup zamanla bu çatlağın ortaya çıkması ile oluşur. Her hangi tadilat durumlarında dikkatsiz davranma sonucu borularda çatlak ve delinmeden kaynaklanan durumlar olabilir.

 

Kalorifer petekleri ısınmıyorsa öncelikle sistemde hava olduğu düşünülebilir. Suyun içinde oksijen vardır ve ısınıp soğurken bu oksijen sistemde hava oluşmasına neden olabilir. Bu sorunla başa çıkmanın yolu, kalorifer istemindeki havanın alınmasıdır. Bu sorunda genellikle radyatör peteklerinin bir kısmı ısınırken bir kısmı soğuk kalmaktadır. Özellikle son petekler soğuktur. Ayrıca basınç da düşük olabilir. Bu durumda sisteme su eklemek gereklidir. Bunlar kullanıcının çözebileceği sorunlardır. Ancak kalorifer peteklerinde özelikle alt soğuk üst sıcaksa, sorun daha büyüktür. Bu durumda bir uzmandan destek alınmalıdır. Bu sorunla baş edebilmenin en kolay yolu da kurumsal firmalara başvurmaktır. Bu firmalar hem profesyonel kadrolarla çalışmakta, hem de en son teknoloji ile üretilen cihazları kullanmaktadır. Bu cihazlar maliyetlidir ve sıradan tesisatçıların bunlara sahip olması oldukça zordur. Son teknolojilerle üretilen makinelerle peteklerin temizliği yapılır ve sorun ortadan kaldırılır.

 

Her altı ayda bir yetkili servis çağrılarak tesisat filtrelerinin temizlenmesi ve bacalı kombilerde baca çekiş kontrolü ve temizliği gerekmektedir.

 

Su tesisatı içerisinde gözle görülmeyen bir bölgedeki su kaçağı, tükettiğiniz sudan fazlası miktarda faturalarınıza yansıyacaktır. Bu sebeple öncelikli olarak bir tesisat firmasından yardım almalısınız. Firma, akustik dinlemeyle kaçak tespiti yaparak kaçak olan bölgeye gerekli müdahalede bulunacaktır.

Öncelikli olarak lavabodaki tıkanıklığın sebebinin belirlenmesi gereklidir. Lavabodaki tıkanıklığın pek çok sebebi olabilir: kıl ve tüy birikmesi, yabancı madde, erimemiş sabun artıkları, donmuş yağlar vs. tıkanıklığa sebep olabilir. Kurumsal bir firmadan alacağınız destekle öncelikli olarak kameralı sistemle tıkanıklığa neden olan madde belirlenir ve sonrasında gerekli müdahalede bulunularak tıkanıklık açılır.


Web Tasarım